EN

PLANSZÓWKI I KOMIKSY


Strefa Gier Bez Prądu i Komiksów GRAPLA

Na krańcu Nieba Pikseli przed odwiedzającymi otworzy się Strefa Bez Prądu!

Pixel Heaven 2018 to pierwsza edycja festiwalu z wielkim stężeniem gier nieelektronicznych. Przygotowana przez GRAPLA.pl Strefa komiksów i gier bez prądu to 220 metrów kwadratowych, które od piątku aż do niedzieli wypełnią po brzegi gry planszowe, karciane, bitewne, fabularne, a także komiksy.

W strefie nie zabraknie bogato wyposażonej wypożyczalni gier i wolnych stolików, przy których będzie można niezobowiązująco pograć. Graplowi animatorzy i przedstawiciele zaproszonych wydawnictw zaproszą z kolei do zorganizowanej gry, pokażą, wyjaśnią i ułatwią rozpoczęcie zabawy. Każdemu, kto łyknie planszówkowego, bitewniakowego czy karciankowego bakcyla, graplowy sklepik festiwalowy zapewni zaopatrzenie w ulubione gry w wyjątkowych cenach – specjalnie na Pixel Heaven.

Strefę współtworzyć będą z nami wydawnictwa:

– Black Monk, na którego stoisku będziemy prezentować najnowszą grę karcianą na licencji Games Workshop, czyli w świecie nieśmiertelnego Warhammera 40,000 – GRETCHINY gdzie weźmiemy udział w szalonym i zabójczym wyścigu! Wydawnictwo znane jest również z takich tytułów jak Munchkin, VuDu, a wkrótce też RPG Zew Cthulhu.

– Lacerta dzięki której zagramy w wypasioną wersję przepięknej nowej gry AZUL (wersja GIGANT), która zdobywa serca miłośników logicznej rozgrywki oraz przeprowadzimy zręcznościowy pojedynek kowbojski na wielkiej specjalnej przygotowanej na takie okazje arenie gry FLICK EM UP! <pew> <pew> <pew>

– GAMES FACTORY, z którymi przez cały weekend przeprowadzimy 2 turnieje w gry karciane, które wraz z pojawieniem się na polskim rynku w zeszłym i w tym roku podbiły turniejową scenę planszówkową gry STAR REALMS oraz HERO REALMS.

– EGMONT zadba o to byście mogli poczuć się jak prawdziwe monstra niszczące miasto dostarczając unikatową wersję XXL rewelacyjnej gry POTWORY W TOKIO! Oraz objął patronat nad całą strefą komiksową.

– GAMES WORKSHOP których wsparcie będziecie mogli podziwiać na przygotowanych przez nas makietach gdzie stoczycie również batalie w fantastycznym świecie Warhammera 40,000 jak i uniwersum mitycznych stworów, spadkobiercę Warhammera Fantasy Battle – najprężniej obecnie rozwijającym się systemie bitewnym, Warhammer AGE OF SIGMAR.

– CUBE FACTORY OF IDEAS którzy wprowadzili w świat gier planszowych kultową już grę TIMBER MAN (chyba nie musimy o niej więcej mówić) i właśnie w tę wersję będziecie mieli okazję przetestować zupełnie przedpremierowo!

Po raz pierwszy, w pełnej harmonii z przyległą halą prezentującą niezależne gry wideo, czyli Indie Basement, odpalimy też nasz własny Indie Dungeon, gdzie można będzie przedpremierowo pograć w planszowe i karciane gry – takie choćby jak Bushidice, From Space i Warownia – które nie trafiły jeszcze na półki! Na miejscu można też będzie obejrzeć niesamowitą warhammerową dioramę a nawet rozegrać na niej szybką figurkową batalię. Natomiast żądnych wyzwań, sławy i bogactwa uczestników zaprosimy na turnieje karcianek Star Realms i Hero Realms.

W graplowej strefie szczęścia uczestnicy spotkają się też z wyjątkowymi gośćmi, takimi jak Mateusz Szlachtycz i Max Suski, autorzy książki „Kapitan Żbik. Portret pamięciowy” czy Magda Czarnecka i Natalia Dołżycka – prowadzące podcast Mana Mana, które w sobotę od 12:00 będzie można wyzwać na partyjkę… popCOOLturowego Quizu.

Zapraszamy i nie możemy się doczekać!

PODSUMOWUJĄC:
220 m2 strefy gier bez prądu
ponad 150 gier w wypożyczalni
6 wydawnictw prezentujących gry
ponad 10 animatorów
nawet 30% rabatu na gry i komiksy w sklepiku
2 turnieje z nagrodami
goście specjalnie
niespodzianki
3 dni wspaniałej zabawy


Na miejscu przez cały czas obecna będzie gotowa na wszystko załoga GRAPLA.pl, by podgrzewać atmosferę, służyć radą i pomocą, oraz szerzyć wśród odwiedzających pasję do analogowego hobby. Daj oczom odpocząć od ekranu – wstąp na Pixel Heaven do graplowej strefy gier bez prądu i komiksów!

 

 

PATRONAT HONOROWY

PARTNER ORGANIZACYJNY

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER ZŁOTY

PARTNER SREBRNY

MAGIA PAPIERU

PARTNER TECHNOLOGICZNY

INDIE SUPPORTER

PARTNER TAXI

PARTNER KREATYWNY

MEDIA

PRZYJACIELE

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2018.