EN

PIXEL EXPO


Wystawa twórców, targi i networking

Część wystawowa, w ramach której swoje gry zaprezentują twórcy wyłonieni przez jury PIXEL AWARDS, a także inni Wystawcy i Sponsorzy Pixel Heaven 2018. PIXEL EXPO będzie stanowiło doskonałą okazję do przybicia piątki twórcom gier, poznania najnowszej oferty wydawców komiksów i gier planszowych oraz wymiany doświadczeń i nawiązywania znajomości – zarówno tych prywatnych jak i biznesowych.


Oferujemy powierzchnię wystawienniczą z możliwością aranżacji we własnym zakresie, bądź gotowe i wyposażone stanowiska ekspozycyjne o powierzchni od 4 mkw. Oferujemy powierzchnię wystawienniczą od 4 mkw. Dla “indyków” przygotowany został specjalny pakiet wystawienniczy.

Każdy wystawca ma możliwość rozstawienia na terenie imprezy własnych elementów ekspozycyjnych, takich jak ścianki reklamowe, rollupy czy bannery.

Informacje na temat rezerwacji stoisk: robert@pixel-magazine.com

WYSTAWCY

AWESOME GAMES STUDIO

Awesome Games Studio is an independent game development studio founded in 2009 and based in a beautiful city of Cracow in Poland. Over the years we developed and self-published multiple games for Steam, Xbox One, PS4 and Xbox 360. We're dedicated to staying independent and developing our own IP. We love making games as much as we love playing them.

SPOTKAJMY SIĘ

BLACK TORCH GAMES

Black Torch Games to niewielki zespół złożony z profesjonalistów i utalentowanych amatorów. Dwa lata temu jeden z nas rzucił hasło: zróbmy grę. No i robimy! Skullstone to nasz debiut, owoc ciężkiej pracy i niezliczonych wieczorów poświęconych na tworzenie. Tu, na Pixel Heaven 2018, gra zostanie po raz pierwszy zaprezentowana szerszej publiczności.

SPOTKAJMY SIĘ

BLUE SUNSET GAMES

Jesteśmy Blue Sunset Games, niezależnym studio, które ma wielką pasję do robienia gier. Naszym celem jest dostarczenie mnóstwa zabawy graczom.

SPOTKAJMY SIĘ

GALERIA PLAKATU

Licencjonowane plakaty gamingowe, filmowe i inne. Tak, jak Ty, też jesteśmy pasjonatami. Profesjonalnie traktujemy to, czym się zajmujemy. Różnorodność naszego asortymentu na pewno Cię nie rozczaruje. Daj się wciągnąć w świat piękna!

SPOTKAJMY SIĘ

GOG.com

GOG.com to platforma cyfrowej dystrybucji z wyselekcjonowaną ofertą gier oraz filozofią wyznającą zasadę, że kupione gry należą do Ciebie, a także konsekwentnie stawiająca dobro graczy na pierwszym miejscu.

SPOTKAJMY SIĘ

GRAPLA

W wydzielonej części hali GRAPLA.pl ugości fanów gier planszowych, karcianych, RPG i bitewnych w każdym wieku. W godzinach otwarcia imprezy będzie można wypożyczyć i zagrać ze znajomymi lub z rodziną w jedną z ponad 150 gier, wziąć udział w turniejach i konkursach z nagrodami, obejrzeć pokazy przedpremierowych tytułów a nawet zrobić zakupy ze specjalną festiwalową zniżką.

SPOTKAJMY SIĘ

HIDDEN DEEP

Hidden Deep to zrobiony w grafice 2D thriller sci-fi w którym akcja dzieje się ok 1.5 km pod dnem oceanu. Grupa badaczy wykryła tam dziwne anomalie o nieznanej naturze i zorganizowała ekspedycję by zbadać to tajemnicze zjawisko. Po 564 dniach kontakt z badaczami nagle się urywa. W tym momencie wkraczasz Ty jako dowodzący drugą ekipą, która musi sprawdzić co tam się stało. Hidden Deep to old-schoolowa gra inspirowana klasykami gier i filmów Sci-Fi z lat 80 i 90-tych (m.in. The Thing, Aliens, Another World, Flashback) z wciągającą nieco mroczną fabułą. Bardzo duży nacisk położony został na bogactwie i jakości animacji postaci oraz ogólnym realizmie (jak na grę 2D). Całość jest oparta na silniku symulacji praw fizyki oraz destrukcji terenu.

SPOTKAJMY SIĘ

HUUUGE GAMES

Huuuge Games to dynamicznie rozwijający się developer i wydawca innowacyjnych gier typu Free2Play na platformy mobilne. Jego misją jest tworzenie najlepszych gier społecznościowych dla szerokiego kręgu odbiorców. Założyciele Huuuge Games to jedni z najbardziej doświadczonych twórców gier mobilnych, obecni w branży od 2002 roku. Doświadczenie zdobywali przez lata, współpracując z najbardziej znanymi firmami i markami. Dzięki temu wiedzą jak tworzyć ekscytujące mobilne formy rozrywki.

SPOTKAJMY SIĘ

HYPERBOOK

Hyperbook jest to polska marka oferująca laptopy dla entuzjastów wirtualnej rozrywki i profesjonalistów. Notebooki Hyperbook charakteryzuje możliwość indywidualnej konfiguracji sprzętu: od wyboru komponentów, poprzez wypolerowanie układu chłodzenia, aż do wykonania spersonalizowanego nadruku na obudowie. Podczas Pixel Heaven będziemy prezentować nasz najmocniejszy sprzęt VR Ready m.in GTR87-G, SL701. Oprócz tego na fanów wirtualnej rozrywki będzie czekać moc atrakcji: HTC Vive i Oculus Rift.

SPOTKAJMY SIĘ

HYPER VR

HyperVR to innowacyjne studio deweloperskie w którym tworzymy gry oraz aplikacje wykorzystujące gogle do wirtualnej rzeczywistości: HTC VIVE, OCULUS Rift oraz Samsung Gear VR. Jesteśmy zespołem z pasją, naszym celem jest tworzenie takich aplikacji, które pozwolą naszym odbiorcom doświadczyć niezapomnianych, ekscytujacych wrażeń VR. Podczas Pixel Heaven 2017 pokażamy nasze najnowsze produkcje: Hyper Arena VR oraz REGENESIS. Oprócz gier projektujemy również aplikacje wykorzystywane w branży deweloperskiej, medycznej, sportowej i wielu innych. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko gdzie dostarczymy wam niezapomnianych wrażeń VR!

SPOTKAJMY SIĘ

JUGGLER GAMES

Firma została założona przez weteranów produkcji gier. Razem posiadamy ponad 25 lat doświadczenia w zakresie projektowania, produkcji i testowania gier. Naszą misją jest tworzenie gier oferujących intrygujące i budzące emocje historie, które opowiadamy z pomocą angażujących mechanizmów rozgrywki. Wszystko to w oprawie graficznej, która nie pozwoli przejść koło naszych projektów obojętnie.

SPOTKAJMY SIĘ

JUJUBEE

Jujubee S.A. to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo, które ma swoim koncie takie tytuły jak „FLASHOUT 3D”, „Suspect in Sight”, „Take Off – The Flight Simulator”, strategię czasu rzeczywistego „Realpolitiks” czy nadchodzącą grę przygodowo-dokumentalną „KURSK”. Celem firmy jest tworzenie inspirujących i wyróżniających się na rynku gier na wszystkie istotne platformy sprzętowe, takie jak iOS (iPhone, iPod, iPad), Android, Mac, PC i konsole. Jujubee jest spółką notowaną na rynku NewConnect (JJB).

SPOTKAJMY SIĘ

KONSOLE I GRY

Jesteśmy polską firmą, która już od 2008 roku stara się dostarczyć Państwu wszystko, co najlepsze i najciekawsze w świecie elektronicznej rozrywki. Firma Konsoleigry.pl posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży detalicznej gier, konsol oraz szerokiej gamy akcesoriów. Konsekwentny rozwój naszej firmy pozwolił na przestrzeni kilku lat osiągnąć mocną pozycję na rynku elektronicznej rozrywki. Dzięki wysokim rabatom i upustom u naszych dostawców możemy zaoferować Państwu najlepszy towar po najniższych cenach.

SPOTKAJMY SIĘ

KREATORIUM

Kreatorium to platforma wymiany nietuzinkowych przekazów, których nie uświadczysz w oficjalnych kanałach dystrybucji rozrywki. T-shirty i codzienne akcesoria w naszej kulturze to nie tylko elementy garderoby, ale również (a może już przede wszystkim?) nośniki idei, postaw i komentarzy do otaczającej rzeczywistości.

SPOTKAJMY SIĘ

NARODOWE MUZEUM TECHNIKI

Narodowe Muzeum Techniki zostało powołane na podstawie umowy o utworzeniu i prowadzeniu jako wspólnej instytucji kultury pod nazwą Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie zawartej 9 czerwca 2017. W zbiorach Muzeum znajdują się unikalne zabytki polskiej inżynierii i informatyki.

SPOTKAJMY SIĘ

OLLESTUDIO

Wysokiej jakości koszulki w małych nakładach. Szyte w Polsce.

SPOTKAJMY SIĘ

OVID WORKS

Ovid Works to niezależne studio towrzące gry wideo z siedzibą w Warszawie. Specjalizujemy się w tworzeniu angażujących treści na komputery PC, konsole i technologie VR.

SPOTKAJMY SIĘ

PIXEL. KULTURA GIER WIDEO.

Miesięcznik PIXEL – Kultura Gier Wideo porusza sie w obrębie szeroko rozumianej kultury gier wideo. Oprócz recenzji wybranych tytułów, proponujemy dużo publicystyki, wywiady z legendarnymi twórcami gier, materiały retro, tematy okołogrowe oraz felietony piór branżowych maestrów. O wyjątkowym charakterze magazynu stanowi zespół redakcyjny, w którym z dziennikarzami branżowymi spotykają się osoby odpowiedzialne za powstanie pierwszych kultowych polskich czasopism komputerowych, takich jak Bajtek, Top Secret, Secret Service, Reset czy Gambler.

SPOTKAJMY SIĘ

PIXEL-BOX

Jesteśmy geekami. Kochamy to co robimy i wkładamy cały nasz czas i serce w to aby Pixel-Box był wyjątkowy. Jako jedyni posiadamy w ofercie pudełka dla geeków w modelu subskrypcyjnym czyli takie, które możesz dostawać co miesiąc pod swoje drzwi. Działamy od 2015 roku i z miesiąca na miesiąc staramy się coraz bardziej rozwijać. Wiemy jak to jest kochać daną grę, serial czy film więc możesz mieć pewność, że rzeczy które znajdziesz w naszych boxach będą wartościowym dodatkiem do Twojej kolekcji.

SPOTKAJMY SIĘ

PORTAL GAMES

Jesteśmy doświadczoną grupą twórców od lat projektujących gry fabularne i planszowe. Stworzyliśmy takie tytuły jak Neuroshima Hex, Stronghold, Osadnicy: Narodziny Imperium, Robinson Crusoe.

SPOTKAJMY SIĘ

ROBOTO

Firma Roboto powstała z połączenia ogromnej pasji i chęci dostarczenia naszym Klientom najlepszych tłumaczeń na rynku. Swoją pracę zawsze staramy się wykonać jak najlepiej, a każde zadanie traktujemy indywidualnie. Z powagą podchodzimy zarówno do lokalizacji gier, tłumaczeń filmowych, jak i przekładów literackich. Bawimy się słowem, ale też cenimy jego znaczenie i nieszablonowość.

SPOTKAJMY SIĘ

SIM FABRIC

Warszawskie studio, twórcy takich tytułów jak Farm Expert 2018 (mobile i Nintendo Switch), Mushrooms Forest Walker czy ElectriX.

SPOTKAJMY SIĘ

SOCIABLE SOCCER

Sociable Soccer - duchowy spadkobierca legendarnego Sensible Soccer od Jona Hare w wersji PC, VR i mobile!

SPOTKAJMY SIĘ

TATE MULTIMEDIA

Tate Multimedia to wiodący niezależny producent i wydawca gier, z siedzibą w Polsce, który z powodzeniem prowadzi działania w Europie, Ameryce Północnej, Japonii i Chinach od 2000 roku. Doskonała znajomość światowego rynku pozwala utrzymywać ścisłe relacje partnerskie z największymi graczami w branży: Sony, Microsoft i Nintendo.

SPOTKAJMY SIĘ

TREFL KRAKÓW

Niemal 70-letnia tradycja produkcji kart do gry i prawie 500 milionów wyprodukowanych talii, trzy pokolenia Pracowników i trzy pokolenia Klientów – Trefl ma powody do dumy! Fabryka kart, założona w 1947 roku jako Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych, nieprzerwanie aż do dziś dostarcza swoim klientom talie o najwyższej jakości technicznej i najwyższych walorach .

SPOTKAJMY SIĘ

UNIT9

Smurfs: The Lost Village. Projekt AR zrealizowany przy współpracy z firmą Sony z okazji premiery najnowszego filmu Smurfy: Zaginiona Wioska. To interaktywne doświadczenie, dzięki technologii HoloLens przenosi do naszego świata pełną przygód i niebezpieczeństw magiczną wioskę Smurfów.

SPOTKAJMY SIĘ

WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA

Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i prowadzone są w trybie stacjonarnym (studia dzienne lub zaoczne), na kierunku Film i Multimedia w specjalności Tworzenie Gier Wideo. Absolwenci, po realizacji pracy dyplomowej i zdaniu egzaminu licencjackiego, otrzymują dyplom licencjata. Program studiów został zaprojektowany przez aktywnych twórców branży gier wideo i kładzie nacisk na zdobycie szerokiej praktycznej wiedzy w zakresie tworzenia gier wideo. Przedmioty obejmują projektowanie gier, metody produkcji, metody cyfrowej kreacji artystycznej (tworzenie treści), podstawy programowania, oraz prowadzenia biznesu w zakresie gier. Zajęcia teoretyczne uzupełnione są szerokim zakresem praktycznych zajęć warsztatowych, w których studenci będą samodzielnie tworzyć własne gry w oparciu o poznane techniki i najnowocześniejsze narzędzia.

SPOTKAJMY SIĘ

PATRONAT HONOROWY

PARTNER ORGANIZACYJNY

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER ZŁOTY

PARTNER SREBRNY

MAGIA PAPIERU

PARTNER TECHNOLOGICZNY

INDIE SUPPORTER

PARTNER TAXI

PARTNER KREATYWNY

MEDIA

PRZYJACIELE

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2018.