EN

PIXEL AWARDS


Najlepsze gry prezentowane podczas PH 2018

6. edycja największego w Polsce konkursu dla niezależnych twórców gier wideo.

KATEGORIE KONKURSOWE

  • Big Fish Grand Prix
  • Indie Grand Prix
  • Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)
  • Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy)
  • Best Art (najlepsza oprawa audiowizualna)
  • Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro)
  • Big Bang! (największe zaskoczenie)
  • Best VR Experience (najlepsza gra na VR)
  • Rookie of the Year (najlepszy debiut)
  • Total Blackout (najlepsza gra planszowa)
  • Nagroda Specjalna portalu GRACZPOSPOLITA

PROSTY REGULAMIN

1. Zgłoszeń należy dokonywać do 27 kwietnia 2018 r. włącznie za pośrednictwem FORMULARZA. Zgłaszać można gry na dowolne platformy sprzętowe, a także gry planszowe i karciane. W razie pytań, prosimy o kontakt pod adresem robert@pixel-magazine.com

2. Materiały promocyjne, które można przesyłać wraz z grą, stanowią dodatek i nie determinują ocen przyznawanych przez jury.

3. Zgłoszenia do konkursu są bezpłatne, każdy uczestnik ma prawo do zgłoszenia do 3 gier ze swojego portfolio.

4. Tematyka zgłaszanych gier jest dowolna.

5. Dopuszczalne jest przesłanie gry, która nie miała jeszcze premiery, również w wersji demo, a nawet w postaci prototypu.

6. Twórca zakwalifikowany do finału konkursu ma możliwość dostarczenia do 14 maja maja 2018 r. usprawnionej wersji gry konkursowej, z adnotacją o wprowadzonych zmianach, które nastąpiły od czasu pierwotnego zgłoszenia. Jurorzy oceniać będą najnowszą wersję gry.

7. Jeżeli byłeś finalistą poprzedniej edycji Konkursu, nie możesz przesłać gry, którą wówczas prezentowałeś. Możesz natomiast zgłosić grę, która brała udział w poprzedniej edycji Pixel Awards, ale nie dostała się do grona finalistów.

8. Do konkursu nie można przedstawić gry, która była dostępna na rynku przed dniem 5 czerwca 2017 r. – niezależnie od formy dystrybucji, modelu płatności, czy modelu rozgrywki i dostępu.

9. KATEGORIE KONKURSOWE

 • Big Fish Grand Prix
 • Indie Grand Prix
 • Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)
 • Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy)
 • Best Art (najlepsza oprawa audiowizualna)
 • Best Mobile (najlepsza gra mobilna)
 • Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro)
 • Big Bang! (największe zaskoczenie)
 • Best VR Experience (najlepsza gra na VR)
 • Rookie of the Year (najlepszy debiut)
 • Total Blackout (najlepsza gra planszowa)
 • Nagroda Specjalna portalu GRACZPOSPOLITA

10. NAGRODY

 • zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma okolicznościową statuetkę
 • ponadto zwycięzcy w kategoriach Grand Prix otrzymają do dyspozycji powierzchnię reklamową w magazynie Pixel w formacie całej strony
 • dodatkowe nagrody ufundują partnerzy i sponsorzy Pixel Heaven 2018

10. Głos odda również publiczność Pixel Heaven 2018, której opinia będzie brana pod uwagę przy przyznaniu nagrody Grand Prix. Publiczność odda swój głos poprzez głosowanie podczas Pixel Heaven 2018 na wybrane tytuły spośród grona finalistów konkursu.

11. Uczestnicy Pixel Heaven 2018 podczas trwania eventu do godz. 14:00 w dniu 9 czerwca 2018 r. będą mieli możliwość oceny finałowych gier prezentowanych przez twórców w ramach wystawy Indie Basement i wpływu poprzez głosowanie na to, kto zdobędzie nagrodę Grand Prix. Prawo wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach poza Grand Prix przysługuje wyłącznie jury.

12. Głosy oddane przez uczestników Pixel Heaven zostaną zliczone i podsumowane i dopiero w takiej postaci zyskają wagę głosu równego głosom poszczególnych członków jury.

13. Członkowi jury przysługuje prawo nieoceniania zgłoszonej do konkursu gry, gdy nie może uzyskać do niej dostępu, bądź gdy gra nie działa.

14. Jury ocenia zgłoszenia w skali punktowej 1-6 do dnia 8 maja 2018 r. włącznie i tym samym wyłania 15 najlepszych gier, które zostaną zakwalifikowane do finału.

15. Twórcy gier zakwalifikowanych do finału otrzymają bezpłatnie przestrzeń wystawienniczą w ramach wystawy Indie Basement (wyposażoną w doprowadzenie elektryczności, stół i dwa krzesła) oraz dwie karty wstępu na Pixel Heaven 2018. Ponadto wystawca ma możliwość ekspozycji bannera / rollupu reklamującego jego grę / studio. Wystawcy powinni we własnym zakresie zapewnić sobie sprzęt do prezentacji gry (tablet / laptop itp.). Finaliści mają obowiązek udziału i prezentacji gry podczas Pixel Heaven 2018. W przypadku nie zajęcia przydzielonego stanowiska przez finalistę, organizator zastrzega sobie prawo nałożenia na finalistę kary umownej w wysokości 500 PLN oraz zajęcia stanowiska przez inny podmiot.

16. Z wyłonionych nominowanych gier, jury w okresie między 9 maja 2018 r. a 26 maja 2018 r. włącznie wybierze tytuły zwycięskie metodą punktacyjną z eliminacji.

18. Istnieje możliwość pojawienia się dodatkowych kategorii konkursowych we współpracy z Partnerami Pixel Heaven 2018. O takich sytuacjach będziemy informować na bieżąco.

19. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w powyższym regulaminie.

20. Powodzenia!


JURY

Marcin Borkowski
Dawny redaktor naczelny legendarnego Top Secretu, obecnie autor magazynu PIXEL.

Marek Czerniak
Przewodniczący Rady Fundacji Indie Games Polska

Marcin Drews
Dziennikarz, pisarz, scenarzysta, nauczyciel akademicki, specjalista ds. PR i nowych mediów, wielbiciel gier.

Mikołaj Sos Kamiński
Just Sos.

Olenka Kolikhova
Startup & GameDev Champ w Microsoft. Jej zadaniem jest budowanie relacji i współpraca ze startupami i studiami tworzącymi gry, pomagając im zdobyć wiedzę i wsparcie, którego potrzebują, aby odnieść sukces. Lider lokalnej edycji konkursu Imagine Cup, odpowiedzialna za strategię i zarządzanie projektem oraz program akceleracyjny Imagine Cup. Główny manager projektu „Szkoła Twórców Gier”, serii szkoleń dla osób początkujących, zainteresowanych tworzeniem gier. Koordynator akceleratora „Indie Booster”, programu dla indyków, współorganizowanego przez Microsoft Polska i Fundację Indie Games Polska.

Michał Król
Pasjonat i kolekcjoner polskich gier. Piszący na blogu Graczpospolita.pl, promującym rodzime produkcje i firmy z gamedevu. Współprowadzący audycji Giermasz w Radiu Szczecin, gdzie prowadzi także kącik „Gramy po polsku” – oczywiście poświęcony polskim grom. Członek redakcji miesięcznika PSX Extreme, autor stałej rubryki „Dobre, bo polskie”. Webmaster oraz specjalista ds. nowych i social mediów.

Artur Maksara
Związany z branżą gier komputerowych od 2009 roku. Wcześniej zajmował sie grami planszowymi i figurkowymi grami bitewnymi. Zaczynał jako tester oraz specjalista od lokalizacji i tłumaczeń, zajmował się m. in. level designem i produkcją wersji konsolowej nowej odsłony Shadow Warriora. Pracuje w warszawskim studio Flying Wild Hog.

Krzysztof Maliński
W branży gier od kilkunastu lat. Zajmował się designem, zarządzaniem projektami oraz programowaniem. Aktualnie Senior Programista w Huuuge Games. Jako wykładowca na bydgoskim UTP prowadzi zajęcia z zakresu projektowania i programowania gier oraz współpracuje ze specjalizacją Gamedec na bydgoskim UKW . „Po godzinach” twórca niezależny w Insane Code.

Jakub Marszałkowski
Organizator Game Industry Conference, jeden z założycieli i członek Rady Fundacji Indie Games Polska, badacz i wykładowca na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Wyróżniony Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako organizator i promotor wspierający polskich twórców gier.

Maciej Miąsik
Weteran polskiej branży gier, producent, projektant, programista, współtwórca studia Detalion oraz ostatnio Pixel Crow. Znany z pracy nad pierwszym Wiedźminem, ale także wieloma innymi grami, głownie przygodowymi: Reah: Zmierz się z Nieznanym, Schizm: Prawdziwe Wyzwanie, Schizm II: Kameleon, czy Sentinel: Strażnik Grobowca. Współtwórca kultowej już, ale jednej z pierwszych polskich profesjonalnych gier na PC – Electro Body. Oprócz pracy nad grami Maciej zajmuje się aktywnie edukacją branżową jako Dyrektor Programowy kursu Game Dev School oraz wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Paweł Miechowski
Senior writer w zespole 11 bit studios oraz marketingowy ninja, który pracował przy wszystkich kampaniach promocyjnych do gier 11 bit studios. W branży gier od połowy lat 90, kiedy pracował jako animator przy grze „Książę i Tchórz” wyprodukowanej przez Metropolis Software. Następnie w grupie CD Projekt a od 2010 roku w zespole 11 bit studios. Prywatnie mąż i ojciec, fan gier indie oraz piłki nożnej i wybornych trunków.

Paweł Schreiber
Jawnesny.pl, autor miesięcznika PIXEL.

Artur Witkowski
Zawodowo zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem mechanizmów wsparcia rozwoju polskiego sektora gier wideo w MKiDN. Prywatnie entuzjasta story-driven games i speedrunningu.

PATRONAT HONOROWY

PARTNER ORGANIZACYJNY

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER ZŁOTY

PARTNER SREBRNY

MAGIA PAPIERU

PARTNER TECHNOLOGICZNY

INDIE SUPPORTER

PARTNER TAXI

PARTNER KREATYWNY

MEDIA

PRZYJACIELE

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2018.