EN

PIXEL AWARDS EUROPE


Najlepsze gry prezentowane podczas PH 2019

7. edycja największego w Polsce konkursu dla niezależnych twórców gier wideo.

KATEGORIE KONKURSOWE

  • Big Fish Grand Prix
  • Indie Grand Prix
  • Best Design (najlepsza rozgrywka)
  • Best Art (najlepsza oprawa wizualna)
  • Best Audio (najlepsza oprawa audio)
  • Best Narrative (najlepszy scenariusz)
  • Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro)
  • Big Bang! (największe zaskoczenie)
  • Best VR Experience (najlepsza gra w środowisku VR)
  • Best Mobile (najlepsza gra mobilna)
   Nagrodę dla zwycięzcy (elektryczna deskorolka) funduje Tap Tap Games
  • Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy)
  • Total Blackout (najlepsza gra planszowa)
  • Nagroda Specjalna portalu GRACZPOSPOLITA.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


PROSTY REGULAMIN

1. Zgłoszeń należy dokonywać do 19 kwietnia 2019 r. włącznie za pośrednictwem FORMULARZA. Zgłaszać można gry na dowolne platformy sprzętowe, a także gry planszowe i karciane. W razie pytań, prosimy o kontakt na adres e-mail: robert@pixel-magazine.com

2. Materiały promocyjne, które można przesyłać wraz z grą, stanowią dodatek i nie determinują ocen przyznawanych przez jury.

3. Zgłoszenia do konkursu są bezpłatne, każdy uczestnik ma prawo do zgłoszenia do 3 gier ze swojego portfolio.

4. Tematyka zgłaszanych gier jest dowolna.

5. Dopuszczalne jest przesłanie gry, która nie miała jeszcze premiery, również w wersji demo, a nawet w postaci prototypu.

6. Twórca zakwalifikowany do finału konkursu ma możliwość dostarczenia do 29 kwietnia 2019 r. włącznie usprawnionej wersji gry konkursowej, z adnotacją o wprowadzonych zmianach, które nastąpiły od czasu pierwotnego zgłoszenia.

7. Jeżeli byłeś finalistą poprzedniej edycji Konkursu, nie możesz przesłać gry, którą wówczas prezentowałeś. Możesz natomiast zgłosić grę, która brała udział w poprzedniej edycji Pixel Awards Europe, ale nie dostała się do grona finalistów.

8. Do konkursu nie można przedstawić gry, która była dostępna na rynku przed dniem 10 czerwca 2018 r. – niezależnie od formy dystrybucji, modelu płatności, czy modelu rozgrywki i dostępu (np. w formie Early Access).

9. KATEGORIE KONKURSOWE

 • Big Fish Grand Prix
 • Indie Grand Prix
 • Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)
 • Best Art (najlepsza oprawa wizualna)
 • Best Audio (najlepsza oprawa audio)
 • Best Story (najlepszy scenariusz)
 • Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro)
 • Big Bang! (największe zaskoczenie)
 • Best VR Experience (najlepsza gra w środowisku VR)
 • Best Mobile (najlepsza gra mobilna)
  Nagrodę dla zwycięzcy (elektryczna deskorolka) funduje Tap Tap Games
 • Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy)
 • Total Blackout (najlepsza gra planszowa)
 • Nagroda Specjalna portalu GRACZPOSPOLITA.

10. NAGRODY

 • zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma okolicznościową statuetkę
 • ponadto zwycięzcy w kategoriach Grand Prix otrzymają do dyspozycji powierzchnię reklamową w magazynie Pixel w formacie całej strony
 • dodatkowe nagrody ufundują partnerzy i sponsorzy Pixel Heaven 2019

11. Głos odda również publiczność Festiwalu Pixel Heaven 2019, której opinia będzie brana pod uwagę przy przyznaniu nagrody Indie Grand Prix. Publiczność odda swój głos poprzez głosowanie podczas Pixel Heaven 2019 na wybrane tytuły spośród grona finalistów konkursu (za pośrednictwem aplikacji Pixel Heaven 2019). Głosy oddane przez uczestników Pixel Heaven zostaną zliczone i podsumowane i dopiero w takiej postaci zyskają wagę głosu równego głosom poszczególnych członków Jury.

12. Jury w drodze głosowania wyłania w każdej z kategorii konkursowych do 3 gier nominowanych do nagrody. Każda gra może otrzymać nominację w więcej niż jednej kategorii.

13. Twórcy gier zakwalifikowanych do finału otrzymają bezpłatnie przestrzeń wystawienniczą w ramach wystawy Indie Basement (4 mkw., wyposażoną w doprowadzenie elektryczności, stół i dwa krzesła) oraz dwie karty wstępu na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Pixel Heaven 2019. Ponadto wystawca ma możliwość ekspozycji bannera / rollupu reklamującego jego grę / studio. Wystawcy powinni we własnym zakresie zapewnić sobie sprzęt do prezentacji gry (tablet / laptop itp.). Finaliści mają obowiązek udziału i prezentacji gry podczas Pixel Heaven 2019. W przypadku niezajęcia przydzielonego stanowiska przez finalistę, organizator zastrzega sobie prawo nałożenia na finalistę kary umownej w wysokości 500 PLN oraz zajęcia stanowiska przez inny podmiot.

14. Z wyłonionych nominowanych gier, jury w okresie między 4 maja 2019 r. a 11 maja 2019 r. włącznie wybierze tytuły zwycięskie metodą punktacyjną z eliminacji.

15. Istnieje możliwość pojawienia się dodatkowych kategorii konkursowych we współpracy z Partnerami Pixel Heaven 2019. O takich sytuacjach będziemy informować na bieżąco.

16. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w powyższym regulaminie.

17. Powodzenia!


JURY

Marcin Borkowski
Dawny redaktor naczelny legendarnego Top Secretu, obecnie autor magazynu PIXEL.

Marcin Drews
Dziennikarz, pisarz, scenarzysta, nauczyciel akademicki, specjalista ds. PR i nowych mediów, współpracownik magazynu PIXEL, wielbiciel gier. Twórca przygodówek niezależnych.

Tomek Gop
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców gier wideo. Współpracuje z warszawskim Flying Wild Hog, znanym przede wszystkim z restartu serii Shadow Warrior. Wcześniej był związany z CD Projekt Red (m.in. jako senior producer Wiedźmina 2), a także CI Games, Techlandem i Destructive Creations.

Michał Król
Pasjonat i kolekcjoner polskich gier. Piszący na blogu Graczpospolita.pl, promującym rodzime produkcje i firmy z gamedevu. Współprowadzący audycji Giermasz w Radiu Szczecin, gdzie prowadzi także kącik „Gramy po polsku” – oczywiście poświęcony polskim grom. Członek redakcji miesięcznika PSX Extreme, autor stałej rubryki „Dobre, bo polskie”. Webmaster oraz specjalista ds. nowych i social mediów.

Artur Maksara
Związany z branżą gier komputerowych od 2009 roku. Wcześniej zajmował sie grami planszowymi i figurkowymi grami bitewnymi. Zaczynał jako tester oraz specjalista od lokalizacji i tłumaczeń, zajmował się m. in. level designem i produkcją wersji konsolowej nowej odsłony Shadow Warriora. Aktualnie pracuje w AMD.

Krzysztof Maliński
W branży gier od kilkunastu lat. Zajmował się designem, zarządzaniem projektami oraz programowaniem. Aktualnie Senior Programista w Huuuge Games. Jako wykładowca na bydgoskim UTP prowadzi zajęcia z zakresu projektowania i programowania gier oraz współpracuje ze specjalizacją Gamedec na bydgoskim UKW . „Po godzinach” twórca niezależny w Insane Code.

Jakub Marszałkowski
Organizator Game Industry Conference, jeden z założycieli i członek Rady Fundacji Indie Games Polska, badacz i wykładowca na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Wyróżniony Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako organizator i promotor wspierający polskich twórców gier.

Łukasz Miądowicz
Założyciel dwóch startupów ARound (Augmented Reality, EEG) oraz Blast Lab (Internet of Things). Technical Product Manager w AirHelp, Scalac, STX Next odpowiedzialny za produkty mobile, web i Machine Learning. Obecnie Business Development Manager (Huuuge Ambassador) odpowiedzialny za relacje z indie developerami oraz business development w Tap Tap Games.

Maciej Miąsik
Weteran polskiej branży gier, producent, projektant, programista, współtwórca studia Detalion oraz ostatnio Pixel Crow. Znany z pracy nad pierwszym Wiedźminem, ale także wieloma innymi grami, głownie przygodowymi: Reah: Zmierz się z Nieznanym, Schizm: Prawdziwe Wyzwanie, Schizm II: Kameleon, czy Sentinel: Strażnik Grobowca. Współtwórca kultowej już, ale jednej z pierwszych polskich profesjonalnych gier na PC – Electro Body. Oprócz pracy nad grami Maciej zajmuje się aktywnie edukacją branżową jako Dyrektor Programowy kursu Game Dev School oraz wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Paweł Miechowski
Senior writer w zespole 11 bit studios oraz marketingowy ninja, który pracował przy wszystkich kampaniach promocyjnych do gier 11 bit studios. W branży gier od połowy lat 90, kiedy pracował jako animator przy grze „Książę i Tchórz” wyprodukowanej przez Metropolis Software. Następnie w grupie CD Projekt a od 2010 roku w zespole 11 bit studios. Prywatnie mąż i ojciec, fan gier indie oraz piłki nożnej i wybornych trunków.

Paweł Schreiber
Jawnesny.pl, autor miesięcznika PIXEL.

Artur Witkowski
Zawodowo zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem mechanizmów wsparcia rozwoju polskiego sektora gier wideo w MKiDN. Prywatnie entuzjasta story-driven games i speedrunningu.

 

SPONSOR KATEGORII BEST MOBILE

Tap Tap Games

PATRONAT HONOROWY

PARTNER ORGANIZACYJNY

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER ZŁOTY

PARTNER SREBRNY

MAGIA PAPIERU

PARTNER TECHNOLOGICZNY

INDIE SUPPORTER

PARTNER TAXI

PARTNER KREATYWNY

MEDIA

PRZYJACIELE

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2019.