EN

FAQ


Kto pyta nie błądzi

PO CO?

Żeby oderwać się na chwilę od codzienności, spędzić udany weekend w świetnym towarzystwie i raz jeszcze poczuć niezapomniany klimat rozrywki (nie tylko elektronicznej) lat 80. i 90. ubiegłego wieku oraz zapoznać się z ofertą współczesnych niezależnych twórców gier wideo.

DLA KOGO?

Dla każdego! A w szczególności dla osób, które pamiętają czasy początków gier komputerowych w Polsce, komiksów czasów PRLu, salonów arcade i wszystkiego, co z tym związane. A także dla Waszych mężów / żon i dzieci. A także niezależnego gamedevu i graczy!

GDZIE I KIEDY?

Festiwal Gier Pixel Heaven 2019 odbędzie się w weekend 17-19 maja w Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. Zapraszamy w piątek 17 maja od 16.00 do 22.00 (rejestracja na miejscu od 15.30), w sobotę 18 maja od 10.00 do 2.00 oraz w niedzielę 19 maja w godzinach 10.00 - 16.00. Afterparty rozpocznie się w sobotę 18 maja o godzinie 20.30.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Wystarczy nabyć kartę wstępu i bawić się do woli. Zachęcamy do rejestracji online, która gwarantuje dostępność wejściówek i niższą cenę. Wstęp dla dzieci do lat 15 jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

CHCĘ ZOSTAĆ SPONSOREM / PARTNEREM MEDIALNYM

Świetnie! Impreza wymaga sporego zaangażowania, a także niemałych nakładów finansowych. W zamian za wsparcie oferujemy atrakcyjne możliwości reklamowe i udział w tworzeniu pozytywnego przedsięwzięcia cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem. Zapraszamy do kontaktu: robert@pixel-magazine.com

ALE CO TAM SIĘ BĘDZIE WŁAŚCIWIE DZIAŁO?

To trzeba zobaczyć samemu:) Przez trzy dni każdy uczestnik będzie mógł zagrać w kultowe gry lat 80. i 90. m. in. na ZX Spectrum, Atari, Commodore, automatach arcade, konsolach z epoki. Będą też oczywiście gry współczesne. Poza tym konkursy, flippery, niezwykłe wykłady, nagrody, wyjątkowi goście specjalni, koncerty, afterparty, stoiska sponsorów, partnerów, wystawców... A wszystko w przestronnych, postindustrialnych przestrzeniach Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.

CZY BĘDĄ KONKURSY DLA UCZESTNIKÓW?

Oczywiście - a do wygrania atrakcyjne nagrody! Poza River Raid Trophy będą turnieje flipperowe i arcade, wręczone zostaną też Nagrody Pixel Awards Europe 2019 dla najlepszych gier niezależnych prezentowanych podczas imprezy.

I CO JESZCZE?

Naprawdę masa rozmaitych atrakcji. Wyjątkowi goście specjalni, spotkania z twórcami gier, gry planszowe, komiksy, konkursy i niespodzianki przygotowane przez sponsorów i partnerów medialnych, stoiska wystawców, koncerty, spotkania, premiery i pokazy gier współczesnych, no i niepowtarzalna, pozytywna atmosfera! Agenda Pixel Heaven będzie uzupełniana na bieżąco.

CZY MUSZĘ DODATKOWO PŁACIĆ ZA UDZIAŁ W POSZCZEGÓLNYCH ATRAKCJACH?

Udział w większości stref i wydarzeń podczas Festiwalu Pixel Heaven 2019 wliczony jest w cenę wejściówki. W razie zainteresowania należy dokupić dodatkową kartę wstępu na Afterparty oraz do udziału River Raid Trophy (Competitor).

CHCĘ KUPIĆ / SPRZEDAĆ / WYMIENIĆ SIĘ

W takim razie masz kolejny dobry powód, by pojawić się na Festiwalu Pixel Heaven 2019 - będziesz miał możliwość zaoferowania do sprzedaży i wymiany wszelakiego retro stuffu: komputerów i konsol z epoki, osprzętu, oprogramowania, komiksów, płyt, winyli... Udostępnimy Ci stolik i miejsce. Skontaktuj się wcześniej na e-mail robert@pixel-magazine.com.

NOCLEGI, TRANSPORT

Impreza odbywa się na Żoliborzu, przy stacji Metro Marymont - tak więc dojazd jest wyjątkowo łatwy i wygodny o każdej porze dnia i nocy, natomiast oferta noclegów nieopodal jest bardzo bogata. Polecamy Hostel Wilson, gdzie na hasło PIXEL otrzymacie 10% dodatkowej zniżki.

JAK MOGĘ POMÓC?

Na wszelkie sposoby! Ale szczególnie chętnie przyjmiemy pomoc od osób, które zechcą dostarczyć na Pixel Heaven 2019 sprawny i kompletny sprzęt komputerowy 8/16 bit oraz osobiście pomóc w przygotowaniach i organizacji. Chcesz pomóc - wyślij e-mail na adres robert@pixel-magazine.com

MAM DODATKOWE PYTANIA

Wyślij e-mail na adres robert@pixel-magazine.com

CZY BĘDZIE AFTERPARTY?

A jakże! Zapraszamy w sobotę 18 maja od 20.30. W programie koncerty - szczegóły niebawem!

O CO CHODZI Z TYMI INDYKAMI?

Podczas Pixel Heaven 2019 odbędzie się 7. edycja największego w Polsce wydarzenia dla niezależnych twórców gier Indie Basement, na które złożą się część wystawiennicza Pixel Expo, konferencja branżowa Pixel Connect i konkurs na najlepsze gry niezależne prezentowane podczas Pixel Heaven – Pixel Awards Europe.

A WYJĄTKOWI GOŚCIE?

Każda edycja Pixel Heaven to wyjątkowi goście specjalni – legendy światowego gamedevu, którzy swoją pozycję przypieczętowali w ubiegłym wieku i na trwale zapisali się w historii branży. 6 lat temu odwiedził nas Frederick Raynal, twórca m. in. Alone in the Dark, następnie gościliśmy Mike'a Montgomery (założyciela studia Bitmap Brothers, twórcę takich hitów jak Gods, Speedball 2, Chaos Engine, czy Cadaver) oraz Jona „Jopsa” Hare – legendarnego założyciela Sensible Software, człowieka odpowiedzialnego m. in. za Cannon Fodder oraz Sensible Soccer! Kolejne lata to wizyty takich sław jak Jeff Minter, Dino Dini, Peter Molyneux, Ben Daglish, Jon Hare, Petro Tystchenko, Rob Hubbard, Bo Jangeborg, Charles Cecil, Jim Bagley, Clive Townsend czy słynni bracia Oliver! W tym roku nie będzie gorzej!

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2019.