EN

AFTERPARTY


ROBOT STAGE!

9.06.2018 / 20.00 / SOBOTA
ZAJEZDNIA AUTOBUSOWA MZA / UL. WŁOŚCIAŃSKA 52

Ufff, czas na odpoczynek i integrację.  Zapraszamy na ROBOT STAGE!

Wstęp dla posiadaczy kart wstępu SUPPORTER oraz AFTERPARTY.


SKIPP/NAH-KOLOR & POTION LIVE ACT

Twórca projektów muzycznych Urban Pulse i Andromeda. Od 1996 roku tworzy muzykę na scenie komputerowej, przyczynił się do sukcesu grupy Potion, m. in. jako autor soundtracku do intra Planet Potion. Regularnie odwiedza demoparties w Polsce i Europie. Na Pixel Heaven zawita przynosząc ze sobą soczyste, autorskie brzmienia breakbeatowe, dawkę elektryzującego electro, przyprawioną mocą drum’n’bassu i okraszoną odrobiną chilloutu.


GWIAZDA WIECZORU: PRESS PLAY ON TAPE!

Legendarny duński boysband po raz pierwszy w Polsce! PRESS PLAY ON TAPE powstał w roku 2001 na Wydziale Informatyki Uniwersytetu w Kopenhadze i od tego czasu wykonuje na żywo klasyczne motywy z gier na Commodore 64 zdobywając fanów na całym świecie. Gościnnie razem z PPOT na scenie pojawi się Jon „Jops” Hare.
ZOBACZ TO!


MATT EN

Pochodzi z Górnego Śląska, a jego miastem rodzimym są Mysłowice. Matt już jako nastolatek pasjonował się grami komputerowymi, jak i również muzyką zawartą w grach. Skłoniło go to do zabawy z dźwiękami przy użyciu „tracker’ów” począwszy od C64 po Amigę. Gdy pojawiła się pierwsza konsola PSX oraz „gra” pt. „Music – Music Creation For The Playstation” a później „Music 2000”, Matt zajął się amatorsko tworzeniem muzyki elektronicznej na konsoli do gier. Jego parę utworów można było wtedy usłyszeć w audycji radiowej „Techno Terror” jako „DJ Suchy” na Śląsku w radio „Planeta FM 95.1Mhz”, gdzie był jej wiernym słuchaczem. W późniejszych latach, Matt En brał udział w projekcie „Zicherungi” w katowickim „INQbatorze” – promujący gatunek muzyki Electro oraz jego odłamu. Inspiracje czerpie m.in. od takich artystów jak: Westbam, Africa Bambaataa, Aux 88, Flying Steps, Anthony Rother, Dave Clarke, Umwelt itp.


CODY COMMANDO

Prototypowy android militarno-przemysłowy wyprodukowany w Siedleckich Fabrykach Robotów w 1989 roku. Specyfikacja techniczna i szkice projektowe modelu 1306/89 są ściśle tajne. Prototyp nigdy nie został wprowadzony do seryjnej produkcji. Faza testowa ujawniła szereg usterek w module osobowości i układzie pamięci, Model 1306/89 nie wykonywał poleceń i popadał w uzależnienia. Przejawiał ponadprzeciętne zainteresowanie elektronicznymi dźwiękami i kobiecym ciałem. Był nieprzystosowany do funkcjonowania w społeczeństwie, głosił dekadenckie teorie. Po wielu miesiącach wnikliwych testów podjęto decyzje o demontażu modelu 1306/89. Likwidacja nigdy się nie odbyła – model 1306/89 zdołał uciec. Szczegółowe śledztwo wykazało, że model 1306/89 podróżuje w cyberprzestrzeni pod nickiem Cody_Commando.


ELECTROCAPITAL

Electrocapital to warszawski kolektyw walczący o dobre imię Electro, czyli dźwięki wywodzące się z dorobku artystów takich jak Afrika Bambaataa, Drexciya, Model 500 czy Kraftwerk. Eksplorujemy także style pokrewne (electroclash, detroit techno, chicago house, acid house, acid techno, italo disco, synthpop, new wave) oraz dźwięki tworzone przez ludzi bardziej lub mniej powiązanych z Electro. Inspirują nas lata 80te i 90te, syntezatory i maszyny perkusyjne. Nie potrafimy się oprzeć dźwiękom wszechobecnych 303-ek, 808-ek i Jupiterów. Połamane bity, słodkie klawiszowe melodie i snare na 2 i 4 ćwierćnucie sprawiają, że zapominamy o bożym świecie. Nie zamykamy się jednak na nowe doznania dźwiękowe. Cały czas poszukujemy, pamiętając jednocześnie o naszych muzycznych korzeniach…


NAIL

Nail, czyli elektroniczne wcielenie śląskiego artysty Karola Gwóździa. Jedna z najważniejszych postaci śląskiej sceny elektronicznej. W świat muzyki zaczął wkraczać już we wczesnych latach dziecięcych, aby z biegem czasu, poprzez fascynację Breakdance oraz Electric Boogie, odkryć się w muzyce elektronicznej. Debiutancki set didżejski zaprezentował w wieku 17 lat w chorzowskim klubie „Underground”. Jego osobliwe ego objawia się w kilku nurtach muzycznych. Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym obliczem jest muzyka electro, którą zarówno tworzy jak i gra z domieszką pochodnych tego gatunku (electro-tech, breakbeat, techno). Był autorem cyklu śląskich imprez „Sex with the Machines“ oraz „Zicherungi“. Związany z berlińską wytwórnią Dominance Electricity, uważaną obecnie za najbardziej wpływową w muzyce electro, dla której nagrał EP-kę „Revelation”. Jako producent znany jest także z zamiłowania do chilloutowych dźwięków. Zainspirowany twórczością Briana Eno zaczął komponować pod własnym imieniem i nazwiskiem mocno relaksujące ambienty, co zaowocowało wydaniem albumu dla irlandzkiej wytwórni, zbierając przy tym mnóstwo pozytywnych recenzji wielu krytyków na całym świecie. Nieco później jego utwór „Gůrnoślůnskje Tragedyje” został wykorzystany w filmie fabularnym “Beat Girl” z 2013 roku. Charakteryzuje go wielowymiarowość w tworzeniu własnych kompozycji i różnorodność stylów muzycznych. Wydawał także w takich labelach jak: Devine Disorder Records z USA, w irlandzkim Psychonavigation Records, polskim Elektropunkz Rec, Dirty Stuff, Sony BMG.


NO.107

Roman – No.107 to zawodowy, polski dj prosperujący od końca lat 90. Gra zawsze z winyli, których do dziś zebrał wielotysięczną kolekcję. Interesują go obecne standardy klubowe ale również ich korzenie z lat 70. i 80. W jego setach można więc usłyszeć płyty współczesnych, młodych wykonawców w zestawieniu np. z Kraftwerk, Human League, Daft Punk, Aphex Twin czy Madonną. Najchętniej organizuje undergroundowe imprezy w sytlu oldschool-electro-techno ale jako support występuje również z popowymi artystami. Dj rezydent Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi, klubów począwszy od Bagdadu i Jazzgi, jest współzałożycielem Domu w OFF Piotrkowskiej. W latach dwutysięcznych pracował w dj-shopie Skylark Records. Pasjonuje się kulturą electro-breakdance czym dzieli się prowadząc cykl PLANet rocK ELECtro.


VJ ALL BAN

Powstał 6 grudnia 1983 roku, wielbiciel jak również i konstruktor analogowych robotów, kochający się w brzmieniach prawdziwego electro. Pasjonat retro games oraz stylistyki z lat 80-tych, entuzjasta designu kultury pochodzącej z kraju „Kwitnącej Wiśni” jak również fanatyk wszelkich możliwych objawów pixelartu. Lokalny patriota utożsamiający się mocno z regionem Górnego Śląska. Wszystkie jego upodobania wpływają bezpośrednio na obraz i styl wizualizacji.

PARTNER AFTERPARTY

PATRONAT HONOROWY

PARTNER ORGANIZACYJNY

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER ZŁOTY

PARTNER SREBRNY

MAGIA PAPIERU

PARTNER TECHNOLOGICZNY

INDIE SUPPORTER

PARTNER TAXI

PARTNER KREATYWNY

MEDIA

PRZYJACIELE

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2018.